Ana sayfa Köyümüz Albüm Üye giriş Konuk defteri İletişim Hizmetler Dosya indirme
Konuk Defteri  

Mudanya dan selamlar..

Mudanya da bahar havası yaşıyoruz..
Yusufeli hepimizi üzüyor, yüreğimizi yakıyor..
Yazın ancak geliriz o zaman da muhtemelen Eski Yusufeli sulara gömülür..
   - cmustafagumus, 24.02.2023

yeni yusufelinden selamlar. eski yusufeli yavaş yavaş sular altında kalmaya başladı bir tarih sular altında kalıyor. görmek isteyenlere arkadaşlara duyrulur.
   - sanikor, 23.02.2023

Artvinden hayırlı günler
   - Cemal Akistanbullu, 09.11.2022

Artvinden hayırlı günler değerli oğdarlı dostlar her şey gonlunuzce olsun
   - Cemal Akistanbullu, 29.05.2022

UZUUUUUN ZAMANDIR SELAM YAZMAMIŞTIM DOSTLAR. TÜM OĞDARLILARA SELAMLAR.
   - YÜKSEL, 25.04.2022
EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Sisteme giriş  
 


Hala hesabınız yok mu? Hesap açmak için tıklayın.

Çevrimiçi  
Şu an bağlı olan kullanıcılar:
3 konuk ve 1 üye çevrimiçi.

Şu anda sitemizde konuksunuz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

İYİ SENELER HERKESE

Gönderen: Mustafa Gümüş Tarih: 31 Aralık 2017 Pazar
Konu: Doğa 
2018 YILI TÜM KÖYLÜLERİMİZE BARIŞ,HUZUR,MUTLULUK SAĞLIK BİRLİK VE BERABERLİK GETİRSİN.
OĞDAR SEVGİMİZ BİTMESİN DAİM OLSUN
Sayfayı yazdırmaya hazırla

ÖĞRETMENLERİMİZ

Gönderen: Mustafa Gümüş Tarih: 24 Kasım 2017 Cuma
Konu: BAŞARILI İNSANLARIMIZ 

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN BU GÜZEL GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Öğretmenlerimiz:
Nazım Demirtaş,Elfaz Demirhan,Arif Şen,Nevzat Demirtaş,Fahri Karadağ,Mustafa Çelik,Mustafa Polat,Eyüp Özder,Osman Çelik,M.Ali Demirtaş,T.Fikret Özalp,Osman Ata,Afet Doğu Dinçer,Saadet Doğudinçer,Süleyman Araz,Aynur Ata,Zihni Karakoç,Sinan Keskin,Dilşay Çatorı,Aynur Şen,Mustafa Demirhan,Seda Özalp,Eyup Ayar,Yavuz Karakoç,Mustafa Kayhan,Ali İstanbullu,Hasan İstanbullu,Erdal Çinar,Mustafa Ata,Gülay Polat,Prof:Giyasettin Demirhan,Şenay Bağdatlı,Özer Özalp,Yusuf Özalp,Turan karakoç,Çiğdem Alan...Erdoğan çinar. EYÜP. Orhan.Filiz Anar Çelik.
.Turan İstanbullu,Ömer Karakoç.Tülay Demirbilek.Gamze Ayar.Sevgi Demirtaş.Deniz Alan
Neriman Karakoç
Filiz Anar.Şenay Ata.Özgür Çelik.İlknur Akistanbullu,Lütfü Akistanbullu.Nursel Doğudinçer Ustamehmetoğlu.Mine Nalıncı Demirtaş.Nilay Varolan Demirtaş.Aliye Yaprak.Muhsin Kılıç
Hüseyin Polat. Lütfiye Araz. Halime Akistanbullu
Sayfayı yazdırmaya hazırla

2020 OĞDAR ŞENLİKLERİ

Gönderen: Mustafa Gümüş Tarih: 29 Ekim 2017 Pazar
Konu: Günyayla - Oğdar köyü ile ilgili yazılar 
SEVGİLİ KÖYLÜLERİMİZ,OĞDAR SEVDALILARI
Bildiğiniz gibi 1993 yılından itibaren köyümüzden ÖZLEM ŞENLİKLERİ YAPILMAKTADIR.En son 2017 yılında Özlem şenliği köyümüzde yapıldı.Gidenlerimiz oldu çeşitli sebeplerden dolayı gidemeyenler oldu.Ama gidenler için muhteşem bir şenlik muhteşem bir tatil oldu.Gidemeyenler için ise HÜZÜN oldu.
Oğdar Sevdalıları bundan sonraki şenlikler 2020 yılında yapılacak.Gidemeyenler şimdiden hazırlanmaya plan yapmaya başladılar bile.2020 de Köyümüzde yapılacak 9.OĞDAR ÖZLEM ŞENLİKLERİ için ;bir çok ildeki gençlerimiz şimdiden hazırlıklara başladılar.Öncelikle Şenliklerin maddi böyutunu çözüp sonra çeşitli bölümlerde görevlendirmeler yapılarak hazırlıklar en güzel şekilde yapılmaya çalışılacak.
Onun için gençlerimiz bir çok ildeki gençlerimiz( ama yoğunluk ve çoğunluk İzmir ve Bursa da olduğu için ) kendi aralarında toplanarak Oğdar şenlikleri için aylık 10 TL vermek kaydı ile şimdiden hazırlıklara başladılar.Gayemiz bütün köylülerimizi bu güzel olaydan haberdar etmek ve bütün köylülerimizi bu kampanyaya katılmaya davet etmektir.Şimdiye kadar bu kampanyaya katılan yüzün üzerindeki köylümüz destek vermektedir.
2020 de yapılacak 9.OĞDAR ÖZLEM ŞENLİĞİNE maddi olarak katılmak başlatılan kampanyaya destek vermek isteyenler için iletişim bilgileri paylaşıyoruz.
İZMİR :NAZIM ATA:0535-3863570
BURSA:ENGİN Engin Gültekin:0537-8889311 Arkadaşlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz ve kampanyaya nasıl katılacağınızı öğrenebilirsiniz.
Öncelikle 3 yıl önceden böyle güzel bir kampanya başlatan gençlerimize ve destek veren tüm köylülerimize teşekkür eder ,bütün köylülerimizi destek vermeye davet ediyoruz
Sayfayı yazdırmaya hazırla

Yaşasın Cumhuriyet

Gönderen: Mustafa Gümüş Tarih: 28 Ekim 2017 Cumartesi
Konu: GENEL DUYURULAR 
Cumhuriyet fazilettir
Cumhuriyet özgürlüktür

Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Demokrasi

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş savaşı sırasında şehit olan gazi olan ecdadımızı saygı ile anıyoruz
Sayfayı yazdırmaya hazırla

DUYURU

Gönderen: Mustafa Gümüş Tarih: 25 Ekim 2017 Çarşamba
Konu: Günyayla - Oğdar köyü ile ilgili yazılar 
SEVGİLİ OĞDARLILAR.

Bilindiği gibi Artvinde yapılan Barajlar nedeniyle köyümüzden 2 hat olmak üzere Yüksek Gerilim hattı geçmektedir.Yüksek gerilim hatlarının geçtiği yerler Tapulu Olmak Şartı ile 10 yıllığına Devlet İrtifak hakkını satın almaktadır.Yanı Elektrik hatlarının geçtiği Tapulu yerleri Devlet 10 yıllığına kiralıyor özü bu.Tabi bunun karşılığında da Tapu sahiplerine belirlenen rayiç miktarını ödemektedir.
Şimdi herkesin kafasında konu ile ilgili sorular vardır.Çünkü bizler bu konunun uzmanı değiliz ve ilke defa köyümüzden böyle bir olay yaşanmaktadır.Bir çok köylümüze konu ilgili yazılar bildirimler geldi veya yakında gelecektir.
Sevgili Arkadaşlar .bu konuyu Sevgili Avukatımız Eser Bağdatlı ile etraflıca araştırdık.Hem kendi işlerimizie halletmek hemde sizlere yardımcı olmak maksadıyla Yetkili veya daha önce böyle vakaların yaşandığı insanlar la konuştuk.Trabzon Bölge ile konuştuk bizden önce Elektrik tellerinin geçtiği komşu köy Hodlu dostlarımız ile konuştuk.
Şİmdi izlenimimiz ve Konuyu Detaylı Araştıran Avukat Eser Bağdatlı Kardeşimizin da bilgisine başvurarak izlenecek yollarımız şunlardır.

1-Bizlere gelen yazılarda belirtilen Tapulu yerlerin İrtifak hakkına yanı kiralanmasına itiraz hakkımız yok.Çünkü olay kamu yararına olduğu için itiraz edemiyoruz.Ancak bize gelen yazılarda belirtilen parsellere verilen değerlere itiraz hakkımız var.Yanı verilen parayı yükseltmek için dava açabiliriz.Bunun için eğer verilen paraları kabul etmeyip yükseltmek istersek Avukat Eser Bağdatılıya vekalet vereceğiz (veya istediğiniz bir avukata) bizim adımıza işlemleri yürütecek gerekli davaları açıp takip edecek.Ancak itiraz etmemiz halinde 2000-TL avukatlık ücreti var.Bu devletin tarifesi.Onun için
bizim araştırmamız neticesinde komşu köylerde yapılan itirazlarda tapulu yerin sulak tarımın yapılabileceği yerlere göre artış olmuş.Hiç artmayan yerler veya azalan yerlerde olmuş.Yanı bedele itiraz ederken 7-8 bin liranın altında ki yerlere itiraz etmenin pek paydasının olmayacağı yapılacak artış ile mahkeme masraflarının aynı miktara denk geleceği veya daha çok masraf olacağını göz önüne almamız lazım.
Tapulu yerleri çok olanlar 10 bin liranın üstünde bedeli olanların rakama itiraz etmeleri daha makul olur.Bu bizim fikrimiz rakamlar kesin yükselecek diye garantimiz yok.Bu bir risk işidir.Vatandaşa 30 bin lira değer vermişler 2000 lirayı gözden çıkararak bedeli artırmak için itiraz etmesi avantajdır.Yükselme ihtimali fazla ama garanti değil

Tapu yerleri az olan yerlerde verilen bedeli almak için eğer tapu kardeşler adına hisseli ise
ya bir kardeşe vekalet verilecek o kişi Yusufeline (her hafta Cuma günü Heyet Yusufelinde konuya bakmak için toplanıyormuş )yada Trabzona giderek ailenin hem feragat için imzaları atacak hemde verilen bedeli tahsil edecek.Veya aile Avukat kardeşimize vekalet verecek aile adına veya bütün köyümüz adına Eser Kardeşimiz konuyu takip edecek.Yanı Yusufeli ne veya Trabzona gitmek istemiyorsak Avukata vekalet vererek işlemlerin yapılmasını sağlayacağız.

Tapulu yerleri çok olanlar bence haklarını arasınlar verilen bedeli yükselmek için dava açsınlar.O yerler bize dedemizden babamızdan miras kaldı.Şimdi boş birer toprak ta olsalar zamamnında o yerlerde yapılan tarim ile ekilen buğday ile koca köy doyardı.Konuya iyi hazırlanıp yerlerimizin sulak ekilen tarım yapılan yerler olduğunu anlabilirsek o yapılan evleri nasıl bie emek karşılığında insan gücü ile yapıldığının anlatırsak bence değerler yükselir.Bu tabiki temenni. Yükselmeyebilirde ama biz hakkımız sonuna kadar aramalıyız diye düşünüyorum.

sevgili dostlar bunlar bizim tespitlerimiz.Sizlerde araştırabilirsiniz .Bu yazılanlara fikirlere uymayıp bireysel haraket te edebilirsiniz.Herkesin kendi bileceği bir konu sizlere yardımcı olabilmek için Avukat Eser Bağdatlı ile bizler konuyu araştırarak gözlemlerimizi bilgilerimizi ve önerilerimizi sizler ile paylaştık.

Selam ve saygılarımızla.
Eser Bağdatlı dan bilgi almak isteyenler :0507-708-1978 tel
Sayfayı yazdırmaya hazırla

<   1112131323334353637383940414243444546474849505152535455565767778797107   >